این پروسه دارای یک میله است که با چرخش و ارتعاشاتی که تولید می کند، باعث خورد شدن چربی ها و از بین رفتن سلول های چربی در آن ناحیه می شود. کونالا نام این میله می باشد. توجه کنید که روش مذکور یک روش جدید و غیر جراحی برای لاغری می باشد که در یک جلسه حجم زیادی از چربی را می توان از بدن خارج کرد، این روش عوارضی برای بدن بیمار ندارد و در نواحی مختلف بدن قابل استفاده است.

مهم ترین مزیتی که باعث محبوبیت عمل لیپوماتیک شده است ، استفاده از چربی تخلیه شده برای حجم دهی به مناطق دیگر بدن است. لوله کانولا با حرکات ارتعاشی باعث می شود تا چربی ها بدون کوچک ترین آسیبی از یکدیگر جدا شوند. بنابراین پس از تخلیه ، چربی ها کاملاً سالم هستند و می توان از آن ها برای حجم دهی استفاده کرد .

بیشترین استفاده از چربی ها برای حجم دهی صورت و سینه است ولی تزریق چربی کاربردهای دیگری نیز دارد . یکی از دیگر از کاربردهایی که چربی تخلیه شده دارد رفع چین و چروک پوست و حجم دهی صورت است. بنابراین دستگاه لیپوماتیک کاملاٌ هوشمند و ایمن است و برای بیماران هیچ گونه عوارضی را در پی نخواهد داشت.

چرا لیپوماتیک غبغب انجام دهیم؟

علاوه بر اینکه می توان از خدمات برای از بین بردن غبغب استفاده کرد اما لیپوماتیک در کلینیک زیبایی یکی از روش های موثر بوده که با خارج کردن چربی های اضافه با استفاده از دستگاه لیپوماتیک که  به  چربی ها ضربه وارد می کند،می تواند زیبایی صورت بیمار را بازگرداند.همچنین لیپوماتیک نسبت یه روش های دیگر خاصیت لیفت  نیز دارد که از مزایای لیپوماتیک می باشد .

برای لیپوماتیک غبغب در ابتدا بیمار باید دندان هایش را روی هم گذاشته و فشار دهد  و همچنین زبان خود را به سقف دهان فشار دهد.با این عمل عضله سفت می شود و پزشک می تواند محل تجمع چربی را مشخص کند . سپس لوله کانولای مخصوص وارد غبغب می شود و چربی ها خارج می شوند.

به راحتی بازوهای خود را با عمل لیپوماتیک لاغر کنید

با ایجاد یک شکاف بسیار نازک و کوچک در ناحیه آرنج ، دستگاه لیپوماتیک که مجهز به یک میله ی فلزی است ، کار خود را آغاز می کند. با ورود لیپوماتیک بازوها ارتعاشات بسیار سریعی در لایه های چربی ایجاد می شود که موجب شکسته شدن سلول های چربی و تخلیهاز طریق لوله ی مکنده می شود . در حقیقت  میله ی لیپوماتیک که کانولا نام دارد ، با ایجاد ارتعاش و مکش همزمان چربی همراه است . چربی های تخلیه شده در مخزن های مخصوص ذخیره می شوند . در این روش هیچ گونه سوختگی وجود ندارد و البته برشی برای آن نیاز نیست . تنها اسکار باقی مانده از این جراحی یک شکاف حدودا یک سانتی متری است که با اتمام کار بخیه زده خواهد شد . البته بعد از مدتی جای میله ی کانولا به کمک کرم های مخصوص و البته گذر زمان محو خواهد شد.

باید دقت داشت که مقدار تخلیه چربی در هر دو طرف بازو یکسان باشد ، شناخت بافت دست ها و بازوها از اهمیت ویژه ای برخوردار است . جراح باید به صورت همزمان علاوه بر تخیلیه چربی فرم دهی مناسبی به بازو ها بدهد . از این رو محل تخلیه چربی و تعیین میزان چربی زائد از مهم ترین مسائل در این عمل زیبایی می باشد .